piątek, 14 marca 2014

O wojnie...

Wojna jest owocem ludzkiej głupoty i trwa od czasu Adama i Ewy. Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny. Z jakiego powodu powstają konflikty wojenne
 w wielkich mocarstwach, w rodzinach, pomiędzy sąsiadami...?
 Tylko z jednego powodu. Kto tu jest najważniejszy, najmądrzejszy, kto ma odpowiedź na wszystkie pytania, kto posiadł wszelką wiedzę ...JA!!!!
 Chorzy jesteśmy na wyjątkowość, JA jestem wyjątkowy!
 I nic nie rozumiemy, bo ciągle zajęci jesteśmy kłótniami o swoją wielkość, nieomylność w sprawach życia i śmierci, o swoją prawdę i rację!  
 Gdyby wszyscy chcieli być sługami nie byłoby wojen. Wszystkie wojny są wojnami domowymi, bo wszyscy ludzie są braćmi i problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce człowieka. Prostoty serca i pokory nam potrzeba.
 Pokora to nie zginanie głowy przed wyższym, ale przed niższym.
 I co z tego, że można wygrać wojnę z całym światem, a ze sobą przegrać jedną bitwę
 - i ponieść całkowitą klęsk...

wiedzma_wojny

P.S
Wojna zaczyna się, kiedy ktoś chce, ale nie kończy się się, kiedy prosisz...
Dlaczego tak bezsilni jesteśmy i dajemy się wciągnąć w wojnę, która jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami...
Kadr z filmu „Wiedźma wojny”... O czym jest ten film...? Na to pytanie musicie sobie 
odpowiedzieć sami... Wojna uderza zawsze w tych, którzy z jej rozpoczęciem nie mieli nic wspólnego. Boję się, że nastanie epoka, w której nawet miłość nie będzie mogła wygrać walki z wszechobecną bronią i śmiercią...

20 komentarzy:

 1. po raz pierwszy w dorosłym życiu boję się, że wojna jest realnie blisko...nie o sobie myśle...o dzieciach...boję się, wiem, co przeszła moja rodzina w I i II ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojna jest złem, ale zło jest wpisane w plan boży. Gdyby nie ta delikatna równowaga, między dobrem a złem, pokojem a wojną, dniem a nocą, nie było by życia na ziemi.

  OdpowiedzUsuń
 3. W każdej wojnie najbardziej cierpią niewinni, a wielcy tego świata wychodzą cało!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. politycy nie potrafią sie dogadac...a zwykli ludzie płacą za to...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Jezus zapowiedział, że jednym ze znaków zbliżania się Jego powtórnego przyjścia będą "wojny i wieści wojenne". I i II wojna światowa chyba przewyższyły wszelkie najśmielsze oczekiwania pod tym względem, ale ludzie i tak dalej dążą do rozwiązywania problemów zbrojnie (Bałkany, Afryka Środkowa, Bliski Wschód, Korea...).
  Pocieszające jest to, że żyjemy jeszcze w czasie łaski i mamy czas na nawrócenie, na zmianę swojego życia, na pokutę i nowe narodzenie. A największą pociechą jest powtórne przyjście Pana i wielka impreza na Nowej Ziemi :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie...wojny i tak były i będą...nie wierze w to,że ktoś się nawróci i będzie spokój,bo to na przestrzeni wieków dokładnie widac.NIGDY nie było tak,by gdzieś nie było ognisk zapalnych...Czas na nawrócenie to utopia...spójrz Zimie na całą historię Ziemi...i spójrz prawdzie w oczy...ale nadzieja zawsze jest,ona umiera ostatnia.
   Można miec tylko nadzieję na powtórne Jego przyjście,ale na to,że nie będzie wojen,nie.
   Pokaż mi czas,w którym nie było wojen...na jakiej podstawie mamy sądzic,że ich nie będzie...trzeba myślec realnie Zimie...a nie wierzyc w bajki.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Krakowianko, czy czytasz Biblię? Przeczytaj proszę 24 rozdział Ewangelii Mateusza. Dla mnie wiara to żadna bajka...
   Jeśli nie wierzysz w czyjekolwiek nawrócenie - popatrz na mnie :) A byłam w takim dole, można powiedzieć, że prawie na dnie. I wiele osób, nawet najbliższych, postawiło na mnie krzyżyk.
   Skoro jednak tak zareagowałaś na mój komentarz, to znaczy, że temat nie jest Ci obojętny :)
   Ludzie są źli z natury - to prawda. Są źli, bo tak wybrali. Sami, na własne życzenie. Dlaczego Bóg tego nie powstrzymał, tego nie wiem. Człowiek mógł żyć inaczej, jednak z własnej woli wybrał drogę przeciwną Bogu. To spowodowało upadek człowieka: egoizm, zazdrość, nienawiść - to wszystko są owoce odejścia od Boga.
   Z czasem ludzie zaczęli szukać Boga i tak powstały różne religie. Religia jednak, choćby największa i najwspanialsza, nikogo nie zbawi i nie zmieni ludzkiego charakteru. Historia Żydów pokazuje, że ofiary składane ze zwierząt nie mogą zmienić ludzkiego charakteru.
   Jest jednak Ktoś, kto może zmienić nasz, Twój, mój charakter. Ktoś, kto oddał swoje życie i złożył samego siebie w ofierze - Jezus Chrystus. On jeden może przemienić nasze serca, dusze. Jest tylko jeden warunek: trzeba Mu oddać wszystko, nawrócić się, wyrzec się panowania własnego ja nad sobą i pozwolić Jemu decydować o wszystkim. Tylko Jezus Chrystus może przemienić człowieka. Widzę to po sobie - gdyby nie Jezus, pewnie teraz siedziałabym w więzieniu albo pracowałabym na ulicy czy leżała w grobie.
   Jezus Chrystus, żywy Bóg, nie jakaś abstrakcyjna idea czy kościół - On może zmienić życie. Większość ludzi nie chce jednak niczego zmieniać w swoim życiu, stąd na świecie będzie i jest coraz gorzej. Ale przyjdzie dzień, choć nie wiemy kiedy, ale on się przybliża - kiedy nie będzie już smutku, bólu, głodu... To jest nadzieja każdego dziecka Bożego.
   Czy chcesz zostać dzieckiem Bożym, moją siostrą w Panu?

   Usuń
  3. nie zrozumiałas mnie ,rożnimy sie tym,że ja nie wierzę,że nie będzie wojen,ale oCzywiście obie wierzymy,że On przyjdzie.Ja chciałabym wierzyć,że wojen nie będzie,ale historia,która trwa...tego niestety nie pokazała...ja patrze i wyciągam wnioski...Ty wierzysz,może i dobrze Zumi,ale apetyt rośnie w miarę jedzenia,człowiek bedzie coraz bardziej zachłanny,mimo,że teraz ma więcej,niż przed wiekami...i co...i dalej chce wiecej...na pewno to widzisz.Ale obie wierzymy .Ja widze,Ty cytujesz...
   pozdrawiam .

   Usuń
  4. Zumi...czytanie Biblii,jej cytowanie...a jej dobre rozumienie,to dwie różne rzeczy...Bądź sobą,po prostu,nie czekaj aż Chrystus Cie zmieni...Ty masz sie zmienić,by czuć,że jesteś dobrym człowiekiem,w tle majac przykazania,bo Bóg dał nam wolną wolę...jak wiesz.

   Usuń
 6. W każdej wojnie najwięcej cierpią zwykli ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś chciałem pojąc istotę wojen ale nie dałem rady. To tak jak rozmyślać CO TO JEST NIESKOŃCZONOŚĆ. To tylko spać nie daje i nic się nie wymyśli. U nas było w miarę spokojnie i niestety zapachniało niepokojem a nawet wojną. Kto o tym wcześniej mówił? Prawie nikt. A jeśli ktoś przestrzegał TO BYŁ WYŚMIEWAMY. Historia naszej Ziemi to historia wojen. Koniec , kropka.
  Pozdrawiam Ciebie serdecznie, skutecznie i zapraszam do Zakopanego i w Tatry :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nic nie zależy od zwykłego człowieka...

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic tych co rozpoczynają wojny historia nie nauczyła. A niestety cierpią na tym niewinni ludzie. Smutne to.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wojnę zaczynają ci, którzy w niej nie uczestniczą. Posyłają tylko innych, sami siedząc w bezpiecznym oddaleniu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Politycy uwielbiają wojny, najpierw między partiami, później przenoszą to na inny grunt, pazerność nie zna granic

  OdpowiedzUsuń
 12. Straszne to zdjęcie... mrozi mi krew w żyłach... i smuci :(

  Ale wiem, że piszesz prawdę...

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj
  Filmu nie znam.
  Wojna, to nic dobrego, ale była, jest i będzie, dopóki ludzie nie zaczną szanować siebie i daru życia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Smutny ten post, ale bardzo prawdziwy. Niestety :(
  Mimo wszystko serdeczności, La Vie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ależ, my uwielbiamy wojny, sami się do nich pchamy, jak ćma do ognia. Nie lubimy tylko przegrywać.

  OdpowiedzUsuń