wtorek, 21 grudnia 2010

Dzieci wszystko potrafia.....

U nas pogoda upalna, a święta Bożego Narodzenia za kilka chwil...może przyjdzie deszcz... powinno popadać, bo kawa zaczyna kwitnąć i potrzebuje deszczu. Co roku pada pod koniec grudnia wiec wyglądamy kropli deszczu...wielu kropli deszczu !
Śnieg nie spadnie, o mrozie nie ma co marzyć chyba, żeby Pan Bóg sprawił cud i byłyby Święta jak w Polsce, ale co stałoby się z naszymi sąsiadami obok - katastrofa! Nad ranem w porze suchej temperatura spada do 12 stopni i wszystkim zimno. Chodzą w kurtkach i czapakach, a my misjonarze myslimy co mozna byloby jeszcze zdjąć z siebie. Księża sa w lepszej sytuacj, ale my siostry!
Nie można mieć w życiu wszystkiego: albo Afryka i upał i malaria, albo Boże Narodzenie w Polsce w śniegu lub po wodzie.

Wolę upał i brak śniegu, ale choinka będzie ... po sam sufit!
Nie tylko dekoracje w domu, w katedrze, ale trzeba pomysleć o dekoracji swojego serca, więc są dni skupienia dla dorosłych i dzieci, dla pracowników misji, nauczycieli. Piękny jest ten czas przygotowań, ale to nie to samo, co w Polsce. Nie ma zapachu prawdziwego świerku i wielu innych rzeczy, których brak naszemu polskiemu sercu!
Przygotowujemy Jasełka. Dostałam funkcję krawcowej, więc szyję, koniecznie musi być kolorowo! Reżyserem przedstawienia jest Maria Louise - dyrektorka szkoły i wychowawczyni najmłodszej klasy. Ma do tego talent!

Dzieci potrafią bawić się wyśmienicie nie potrzebując wielkich rzeczy. Wystarczy patyk, stara opona, liście, nawet ryba może być lalką. Dzisiaj zobaczyłam, że nasze muzykalne dzieci potrafią zagrać na wszystkim....
Zrobiły koncert  na pojemnikach po ... oleju.

2 komentarze:

 1. Dzieciaczki na całym świecie są jednakowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy to Ty jesteś z tymi dziećmi?
  A pyta się Vojtek.
  Już Ciebie dodałem do moich blogów. BLOG AFRYKAŃSKI nazwałem. Może być?
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń