poniedziałek, 27 grudnia 2010

Kameruńskie rytmy.....

W Europie zima, a u nas upalnie. Tumany kurzu koloru cegły zamiast zamieci i do tego gorący czas przygotowań do jutrzejszego wyjazdu na 16 pielgrzymkę dzieci naszej diecezji.
Kamionetka zapakowana: banany, ryż, olej - bo trzeba coś jeść! Każda grupa ma swoją kuchnię, kucharkę, wiec potrzebne także gary i to duże, bo będzie nas 90 dzieci  plus ekipa nauczycieli do opieki. Spora gromada!
Mamy przygotowane dwie piosenki powiązane z tematem tegorocznego roku duszpasterskiego: "Dzieci, uczyńmy ten świat bardziej braterski i sprawiedliwy"
Która piosenka stanie się hymnem tegorocznej pielgrzymki? Zobaczymy. W roku ubiegłym piosenka skomponowana przez dzieci z Nkoum stała się hymnem wspólnego spotkania. Wybór jest bardzo trudny. Wierzcie mi!
Pielgrzymkowe "wędrowanie" (samochodem) stwarza okazję do lepszego poznania się!
Samochód, który ma nas zawieźć do Nguelemendouki stoi jeszcze w naszym garażu na kanale. Wczoraj miał mały wypadek, ale pan Joseph - szef garażu obiecał, że skoro świt przyjdzie i zacznie go naprawiać. Muszę się przyznać, że trochę wątpię w jego słowo..., bo wiadomo  święta, a po wypiciu matango ścieżki i drogi mylą się i to bardzo. Na szczęście dotrzymał słowa i stawił się na czas!
Dzieci z Nkoum śpiewają i tańczą specjalnie dla Was!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz